1. Главная
  2. navigate_next
  3. Новости
  4. navigate_next
  5. Захоплення храму та недолугість сільської влади у Грибовиці спровокували новий конфлікт проти священика УПЦ

Захоплення храму та недолугість сільської влади у Грибовиці спровокували новий конфлікт проти священика УПЦ

26 лютого настоятелю Свято-Покровського храму УПЦ у волинському селі Грибовиця протоієрею Ігорю Маргіті довелось пояснювати своїм сусідам, чому вони залишились на вихідні без електропостачання. Причиною конфлікту, як вдалося з’ясувати, стала звичайна неспроможність сільської влади розібратись з тим, хто і як користується церковним майном у Грибовиці. У результаті без світла залишився захоплений Київським патріархатом православний храм та приєднаний до його електромережі старий будинок священика.

Енергетики відключили ці приміщення за заборгованість, після кількох попереджень. У коментарі Спілці православних журналістів отець Ігор пояснив, що вони вже викликали його, щоб попередити про несплату, однак, оскільки храм з січня де факто захоплений Київським патріархатом, законний настоятель храму оплачувати чужий борг відмовився у письмовій формі.

Проблема полягає у тому, що у старому будинку священика вже доволі тривалий час проживають люди. Нагадаємо, наприкінці листопада 2015 Грибовицька сільська рада вирішила надати колишній будинок священнослужителя УПЦ у використання сім’ї переселенців зі Сходу. Незважаючи на те, що хата не використовувалась вже близько тридцяти років, про що отець Ігор попередив авторів цієї ідеї, ці люди вже перезимували у малопридатній для проживання будівлі. Однак від’єднати її від храмової електромережі та поставити на окремий облік спожитої електроенергії у сільській раді не додумались – зате активно посприяли захопленню храму Київським патріархатом.

Починаючи з січня, у Свято-Покровському храмі правлять священики УПЦ КП, а громада Української Православної Церкви – законний користувач приміщення – відвідує службу Божу у новій хаті священика, в котрій і проживає отець Ігор з родиною. Поки за фактом захоплення церковного майна йде слідство. Захоплений храм знаходиться поруч з оселею отця Ігоря Маргіти, і біля нього залишається стара священицька хата. Обидві будівлі під’єднані до одного лічильника та електролінії. Розібратись, хто саме накопичив борг, тепер неможливо: мешканці старої хати кажуть, що за світло платять. Зі слів отця Ігоря, касирка громади УПЦ ще у січні з’ясувала, що борг є і його ніхто не гасить. Відтак, у лютому енергетики просто відключили від постачання і храм, і житлове приміщення.

Прихильники Київського патріархату у Грибовиці не надто переймаються такими реаліями, як оплата за спожиті комунальні послуги. А от переселенцям залишитись без світла на вихідні було неприємно. Священик УПЦ каже, що один з переселенців після розмови з сільським головою Павлом Степанцем наступного для влаштував сусідам справжній скандал, який повторився наступного дня – з класичними погрозами викликати до «московського попа» «Правий сектор» тощо. Відтак, стає зрозуміло, що сільська рада намагається перекласти відповідальність за власну недолугість на людину, яка з осені є мішенню міжконфесійних інтриг з боку влади та Київського патріархату.

Переселенці навіть намагались самотужки під’єднати своє тимчасове житло до електромережі, однак у результаті світло вибило навіть у хаті Ігоря Маргіти. Священик у суботу вже телефонував енергетикам, пояснюючи загрозливу ситуацію, яка склалася, і фахівці пообіцяли розібратись і залучити, якщо буде потрібно, правоохоронців.

джерело

topicНовости
tag
remove_red_eye1K
Предыдущая запись
Акт про відлучення від Церкви монаха Філарета (Денисенко)
Следующая запись
Назва змінилась, а методи ті ж самі: як Філарет скаржився на утиски збоку «автокефалістів» та уніятів у 90-тих
Последнее
Меню