1. Главная
  2. navigate_next
  3. Курьезы
  4. navigate_next
  5. Дооб’єднувались: УАПЦ звинувачує владу в дискримінації своєї організації та змові з «Київським Патріархатом»

Дооб’єднувались: УАПЦ звинувачує владу в дискримінації своєї організації та змові з «Київським Патріархатом»

Архієрейський собор УАПЦ поширив звернення до українського народу, в якому висловив невдоволення «симфонією» чинної влади та «Київського Патріархату», засудивши передачу «Теплої Софії» УПЦ КП. Подібну реакцію спровокувала ситуація навколо Андріївської церкви в Києві, що довгий час була головним храмом УАПЦ.

«Нам боляче спостерігати те, що четвертий місяць храм апостола Андрія Первозванного в Києві, який є головною святинею нашої Церкви та Кафедральним її собором, зачинено на ремонт, хоча він проходить не в середині храму, а ззовні. Це не створює жодних перепон для проведення богослужінь у церкві. Можна було б дати дозвіл на забезпечення доступу вірних у храм: встановити тимчасові дерев’яні сходи, паралельно основним сходам, які реставруються, а також захисний дерев’яний перехід поряд із будівельним риштуванням із доступом до храму, щоб дотримуватись заходів безпеки та технічних норм. УАПЦ готова це зробити  власним коштом. Ми усвідомлені, як технічно проводиться ремонт вуличних будинків та їхніх фасадів: тротуари не перекриваються, а влаштовуються дерев’яні переходи для безпечного проходу людей», – йдеться у тексті звернення.

Крім того, у тексті згадується про випадки дискримінації на адресу УАПЦ: «Наша влада заборонила звершувати богослужіння навіть у приміщенні т.зв. «каретної», яке розташоване під сходами Андріївської церкви. Фасад всієї каретної заклали риштуванням, але ремонтні роботи так і не розпочалися досі. УАПЦ змушена служити Божественну Літургію перед вхідною брамою просто неба. УАПЦ зверталася до дирекції НЗ «Софія Київська» з усним проханням на право встановити палатку для богослужінь, на що отримала відмову. Натомість, цими днями стало відомо, що влада дозволила звершувати богослужіння УПЦ КП у колишній трапезній церкві Софійського монастиря – Малій (Теплій) Софії».

Згадавши про передачу «Теплої Софії» в користування УПЦ КП, в УАПЦ наголосили на тому, що подібний крок назустріч варто було би зробити саме «Автокефальній Церкві», адже в «Київського Патріархату» немає особливої потреби в культових спорудах.

Не оминули в зверненні також і теми т.зв. об’єднання, чергову спробу якого було зірвано минулоріч. «УАПЦ завжди була і є готова брати участь у процесі об’єднання всіх Православних гілок України в Єдину Помісну Українську Православну Церкву. У 2015 році були спроби об’єднати дві гілки УАПЦ та УАПЦ КП, проте вона не увінчалась успіхом, тому що УПЦ КП говорила про об’єднання, а на справді бажала приєднання, чому сприяла й теперішня влада. УАПЦ прагне й надалі реального об’єднання, але справедливим шляхом, а не через приєднання».

Насамкінець автокефалісти заявили про те, що боротимуться за свої права: «Наша Церква не хоче вдаватися до радикальних дій, однак якщо й надалі в діях влади вбачатиметься зневага до УАПЦ та утиски її, що є очевидним сьогодні, УАПЦ буде відстоювати свої конституційні права відповідно до чинного законодавства України».

Нагадаємо, що стосунки УАПЦ та УПЦ КП є не надто дружніми, не зважаючи на те, що ідеологія цих організацій цілком співпадає. Зокрема офіційний речник УПЦ КП Євстратій Зоря так висловлювався про УАПЦ: «Ми не працюємо спеціально, щоб розвалити УАПЦ. Неможливо зробити це з тим, що вже розвалилося», а після чергової невдалої спроби приєднання УАПЦ до УПЦ КП, Філарет Денисенко вкотре звинуватив «Автокефальну Церкву» у співпраці з Москвою.

Предыдущая запись
Коментар голови Синодального юридичного відділу УПЦ з приводу захоплення парафій та їх переведення до інших юрисдикцій
Следующая запись
Акт про відлучення від Церкви монаха Філарета (Денисенко)
Последнее
Меню