1. Главная
  2. navigate_next
  3. Публикации
  4. navigate_next
  5. Як на УПЦ перекладають провину за псування іміджу України в світі

Як на УПЦ перекладають провину за псування іміджу України в світі

Нещодавно на сторінках Інтернет-видання «Деловая столица» було опубліковано статтю під назвою «Как Киевская митрополия пакостит украинцам». Серед десятків заїжджених штампів, що укотре було прокручено в цій публікації, чітко прослідковувався основний лейтмотив – «УПЦ МП заважає Україні потрапити в ЄС».

Причиною тому авторка статті називає «роботу УПЦ МП на версію релігійної війни в Україні». Нахабно зловтішаючись над проблемою міжконфесійного конфлікту, що до відома читачів, із різним ступенем тяжкості триває в Україні вже понад 20 років, пані Щоткіна повідомляє про те, що УПЦ, насправді, є гвинтиком у механізмі «гібридної війни РФ проти України».

На перший погляд, особливо якщо розбиратись в ситуації лише поверхнево, пані авторка розставила всі крапки над «і». Ну, що тут не ясного? Все, так і є, як вона написала: «московська церква» допомагає РФ, псує імідж України, яка успішно крокує до ЄС, вже ось-ось візи скасують. Винні московські попи і їхні прихвосні, – однозначно!

Та от неув’язочка виходить… Авторка не врахувала, що більша частина населення України – саме віряни Української Православної Церкви, котрі сумлінно сплачують податки та комунальні послуги, виконують та поважають закони держави, цінують мир і прагнуть процвітання своїй Батьківщині, заради чого, зрештою, сидять в окопах.

То що виходить? Вони псують імідж України? Чим саме? Тим, що захищають своє конституційне право на свободу віросповідання? Чи може тим, що не розгромлюють банки, не палять шини під адміністраціями і не майданять за потреби і без потреби, як це роблять «титуловані українці»? А може нинішній уряд, який за два роки привів країну до зубожіння, затягнув війну на Сході, здав Крим і продовжує брехати всьому світові, на 100% складається з вірян УПЦ?

Ну звісно ж. Таких нюансів краще не помічати. Краще закрити очі на економічні та політичні проблеми в країні, вони ж не псують імідж України в світі, правда? Простіше перекинутись на групу осіб, котрі не люблять протестувати у загальноприйнятий спосіб (із безпорядками і коктейлями «молотова»), аби досягти своєї мети,  звинуватити їх у колабораціонізмі на користь Росії.

Тепер перейдемо до теми, яку сама Щоткіна вважає дрібницею. Запитання до авторки, хоча і немає надії отримати відповідь, – чи згадаєте ви за 25 років хоча б одне захоплення храму «Київського Патріархату» вірянами і духовенством УПЦ? А може було колись таке, що «беркутівці» приїздили під оточений храм УПЦ КП, щоб побити його захисників? Саме так, у стосунку до вірян УПЦ, наприклад, діяв батальйон «Тернопіль» у Катеринівці близько року тому, коли прихильники «Київського Патріархату» захоплювали сільський храм. Не згадаєте, адже нічого подібного ніколи не траплялось.

Не захоплювали представники УПЦ поодиноких храмів УПЦ КП на сході і півдні України, хоча завжди була можливість. Не роблять цього і в окупованому Криму, і на буремному Донбасі. Думаєте, не пропонували? Більше того, представники УПЦ відкрито заявили, що не приймуть у своє підпорядкування жодного храму «Київського Патріархату» на зазначених вище територіях.

Так хто ж в нинішньому міжконфесійному конфлікті псує імідж України? Чи не праворадикали, які приїздять на місця захоплень храмів, виламуючи двері та вікна, ріжучи замки, б’ючи без розбору жінок і чоловіків, котрі стоять на захисті своєї церкви? Звісно ж, ви не додумаєтесь звинуватити в цьому і представників духовенства «Київського Патріархату», які постійно підбурюють своїх «вірних» до подібних дій. У вас апріорі винна «московська церква».

Ви звинувачуєте представників синодальних установ УПЦ в тому, що вони скаржаться в ЄС на порушення прав лише своїх вірян, але нічого не згадують про гоніння на членів інших релігійних конфесій на Донбасі. До вашого відома, на Донбасі не загинув жоден священик УПЦ КП. Як тільки почався конфлікт, всі, підібгавши хвости, повтікали. А от священики УПЦ лишились. Кілька з них навіть загинуло.

Але в чому суть ваших претензій? Хіба журналісти не захищають лише своїх колег? Чи може пожежники страйкують через порушення трудових договорів працівників сфери освіти?

Так! Представники УПЦ захищають своїх: і вірян, яким у багатьох населених пунктах сьогодні перешкоджають потрапити у храм, і священиків, яким погрожують розправою, палять автівки, виселяють із осель, залякуючи рідних і близьких. Але скажіть, будьте ласкаві, – хто все це робить? Завезені з Росії актори? Та ні ж. Це відомі всім українські депутати регіональних рівнів, представники воєнізованих угрупувань, місцеві «актвісти», які ще два десятки років тому чатували вхід до храму на Пасху, аби записати в «чорний список» тих, хто відвідував богослужіння.

А ще, пані Щоткіна, спробуйте озирнутися навколо і скажіть: а хіба в Україні дотримуються верховенства права? Хіба чиновники і судді, вкупі з представниками правоохоронних органів, перестали брати хабарі? В цьому теж УПЦ винна? Ви вірно підмітили – з ЄС іще не було жодного сигналу на адресу української влади щодо порушень прав віруючих. Однак постійно лунають звинувачення у корупції, здирництві, необґрунтованому підвищенні цін, розгулі націоналізму та брехні.

Тому, шановна авторко, спробуйте пошукати тих, хто псує імідж України на міжнародній арені, в інших місцях. Справді, Українська Православна Церква говорить про те, що перебуває під тиском різноманітних сил у нашій державі. Буде говорити про це і далі. Чому? Тому що має право на самозахист, на існування і на діяльність, згідно основного закону України – Конституції, який ви і вам подібні воліють узагалі не помічати.

Сергій Назарчук

topicПубликации
remove_red_eye2K
Предыдущая запись
Митрополит Антоній (Паканич) про діалог з УПЦ КП: «Зараз для нас важливо насамперед відновити втрачену довіру»
Следующая запись
Юрист УПЦ: Депутати хочуть узаконити церковне рейдерство

1 комментарий. Оставить новый

  • Госпожа «журналист» за дешевую цену продала свою совесть,и дальше будет упражняться в невежестве и купаться во лжи.

    Ответить

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.

Последнее

Меню