1. Главная
  2. navigate_next
  3. Новости
  4. navigate_next
  5. Суд продовжив незаконний арешт храму в Птичі

Суд продовжив незаконний арешт храму в Птичі

17 лютого 2016 року слідчий суд Рівненського міського суду втретє відмовив релігійній громаді Української Православної Церкви села Птича Рівненської області в скасуванні арешту на храм. 

Правозахисник Рівненської єпархії УПЦ, коментуючи цю постанову, зазначив, що суд не навів законних підстав для арешту будівлі церкви. «Для того, щоб її заарештувати, вона повинна бути придбана незаконним шляхом. Тобто, вкрадена кимось, а потім конфіскована», – сказав правозахисник.

На даний момент релігійна громада УПЦ підготувала низку скарг в міжнародні інстанції, а саме в Міжнародний суд з прав людини, Комітет з прав людини ООН. Крім цього, інформаційні звернення, у яких викладені обставини справи і ситуації, були спрямовані Комісару ЄС з прав людини, в Європейську комісію по боротьбі з расизмом і нетерпимістю, в Консультативний комітет Рамкової комісії Ради Європи щодо захисту національних меншин та до Європейського Комітету з попередження тортур.

«Таким чином, питання дотримання прав віруючих Української Православної Церкви в селі Птича знову будуть обговорювати на міжнародному рівні. Адже, національними органами держави Україна по відношенню віруючих УПЦ відбувається неприкрита та систематична дискримінація за релігійною ознакою, чим порушується законодавство», – наголосив правозахисник.

Нагадаємо, 21 січня 2016 року, представники релігійної громади УПЦ села Птича дізналися про те, що Рівненський міський суд, розглянувши клопотання слідчого, прийняв постанову, згідно з якою наклав арешт на культову споруду. 4 лютого 2016 року Апеляційний суд Рівненської області прийняв ухвалу, в якій відмовив релігійній громаді в скасуванні арешту, незважаючи на його очевидну незаконність.

джерело

topicНовости
tag
remove_red_eye1K
Предыдущая запись
Как это было: поджог храма УПЦ в Киеве
Следующая запись
Церковно-канонічна оцінка передумов і підсумків Харківського Архієрейського Собору
Последнее
Меню