1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Громада УПЦ скасувала через суд своє «переведення» в ПЦУ: триває апеляційний розгляд

Громада УПЦ скасувала через суд своє «переведення» в ПЦУ: триває апеляційний розгляд

16 грудня 2019 року Господарський суд міста Києва скасував незаконне розпорядження Хмельницької ОДА про переведення релігійної громади Свято-Космо-Даміанівського храму села Лисогірка Летичівського району Хмельницької єпархії УПЦ в ПЦУ. Однак віруючі канонічної Церкви до вступу в силу даного рішення не припиняють звершувати богослужіння поза свого храму, щоб уникнути розпалювання релігійного конфлікту в селі. Про це повідомляє СПЖ.

Рік тому, 2 лютого 2019 року, члени релігійної громади УПЦ підтвердили вірність канонічній Церкві на парафіяльних зборах. Однак 24 лютого 2019 року за ініціативою і під керівництвом старости села Лисогірка і директора місцевої школи, члени територіальної громади села перевели прихід і храм в ПЦУ. 1 квітня 2019 року колишній голова Хмельницької ОДА Вадим Лозовий розпорядився зареєструвати статут релігійної громади храму УПЦ у новій редакції в складі нової церковної структури.

«Поки триває апеляційний період, храм закритий, щоб не розбурхувати народ. Ми молимося біля храму, коли хороша погода. А коли погана – у приватному будинку. На богослужіннях в недільні дні збирається близько 30 осіб, а в дні церковних свят – більше», – розповів настоятель храму протоієрей Андрій Чалий.

За словами настоятеля релігійної громади, раніше в будинку, де тепер звершують богослужіння, жив інший священнослужитель, його попередник. Потім він покинув село, а власник будинку, який живе в іншому місці, передав приміщення в користування парафіянам УПЦ, які втратили храм. Будинок двокімнатний, що дозволило в одній з кімнат влаштувати справжній вівтар, а в іншій – місце для молитви віруючих.

«Служити ми служимо, прославляємо Господа. Всі наші півчі залишилися вірними Церкві. Представник ПЦУ служить сам, без півчих. Іноді йому допомагає співати його дружина і теща. На минулій службі взагалі нікого не було, він сам», – додав протоієрей Андрій.

Священнослужитель повідомив, що ситуація в селі напружена, люди практично не розмовляють один з одним. Конфлікт розділив не лише сусідів, але навіть деякі сім’ї жителів села, де частина рідні залишилася вірна канонічній Церкві, а частина – піддалася на агітацію активістів ПЦУ.

«Взагалі ось цей весь переворот вийшов завдяки директору школи Зоряні Теслюк. Вона зі Львова. Всіх налаштувала: вчителів, і дітей, і батьків. Завдяки цьому тримається їх “антицерква”. Парафіяни, які у мене були, всі залишилися вірними УПЦ», – повідомив священнослужитель.

Депутат Летичівського районної ради, директор місцевої школи Теслюк навіть запросила одного разу до місцевого храму загін молодих людей, які планували влаштувати бійку. Але Господь відвів. Священику довелося навіть перевести своїх дітей в школу в іншому населеному пункті, де живуть їхні дідусь і бабуся. А 15-річна дочка священнослужителя, як і раніше, не хоче приїжджати в Лисогірку.

«Переслідування не було, але вчителі дивилися на дітей трохи інакше, – зазначив протоієрей Андрій. – Одна вчителька – наша парафіянка. Директор давила на неї, вмовляла перейти. Директору навіть наш юрист дзвонив, просив її припинити тиснути на вчительку. Тоді тиск послабшав. Знаєте, що найголовніше? Що з нами Господь! Господь не в рукотворних храмах живе, а Господь в наших серцях. Ми на Нього сподіваємося, ми любимо Його і віримо в Господа! Ми не сумуємо, а боремося за свою правду і віру».

Попередній запис
На новозбудованому храмі УПЦ в Башуках освятили хрести
Наступний запис
Філарет пояснив Епіфанію, чому йому байдужі рішення Синоду ПЦУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Последнее