У Болгарській Православній Церкві не підтримують втручання держави у церковні справи

Втручання держави у релігійні справи приводить до тяжких наслідків як для Церкви, так і для самої держави, вважають у Синоді Церкви Болгарії. Це доводить досвід майже 20 років політично спровокованого розколу в Болгарській Православній Церкві, наголошують архієреї. Про це повідомляє Спілка православних журналістів.

У заяві Священного Синоду в зв’язку зі внесенням змін та доповнень у закон про релігійні конфесії йдеться: «Історія доводить, що демократичні відносини між державою та Церквою, основані на взаємній повазі та гарантування прав самоуправління Церкви, є  гарантією національної безпеки.

З їхніх слів, «історичних досвід також показує, що щоразу, коли держава намагалась здійснити контроль над діяльністю Церкви або моделювати внутрішнє церковне життя відповідно до своїх світських критеріїв, це завершувалося крахом. Православна Церква – це інститут з двохтисячною історією, заснований Самим Господом Іісусом Христом. Період гоніння з боку держави чергувались з періодами мирного співіснування.

Схожі публікації