Агов, Мединський! Так де був Всеправославний собор?

Ситуація з захопленням Благовіщенського храму УПЦ в Коломиї загострюється ледь не щодня. Цікаво, що вся ця справа активно супроводжується особами з УГКЦ, з найбільш підвішеними язиками. Особливо вартує уваги персона так званого уніатського капелана – Миколи Мединського.

На своїй сторінці у Фейсбук, він активно тиражує відеоматеріали, в яких “тріумфально” кладе на лопатки православних жіночок похилого віку, розповідаючи їм про те, якою єретичною є Руська Церква. В одному з таких відео Мединський каже дослівно наступні речі:

1) “Так звана УПЦ немає статусу ні автокефалії, ні автономії!”;

2) “Рік назад відбувся вселенський православний собор на Кіпрі (!!!), де офіційно вселенське православіє визнало Руську Православну Церкву єретиками, обвинувативши в єресі етнофелітизму.”.

Звичайно, сперечатись з “московськими матрьошками” (так зневажливо “священик” називає віруючих УПЦ) надзвичайно просто. Адже вони не сидять в Інтернеті, не дивляться телебачення, більшість часу присвячуючи буденним справам та молитві.

Тільки от що, Мединський! Знаючи, що ти це прочитаєш, скажу, що ти – брехун! І я тобі розповім, чому саме! Відповідаючи на твої  “залізні аргументи”, покажу тобі те, що відомо всьому світові. По-перше, Українська Православна Церква є самокерованою з правом широкої автономії. Про це, Миколо, йдеться у Статуті РПЦ. Конкретно, пункт 8-й 9-ї глави цього документу свідчить, що: Українська Православна Церква є самокерованою з правами широкої автономії”.  

По-друге, Всеправославний собор, який тривав рік тому, відбувся не на Кіпрі, а на Криті! Ну і останнє, покажи, будь добрий, в якому з рішень цього засідання Руську Православну Церкву було звинувачено в етнофілітизмі?

Ну і останнє, – уніат, який за своєю природою є єретиком, доводить православним що єретики – вони? Це нонсенс. Чесне слово.

Александр Ермоленко

 

Схожі публікації