1. Головна
  2. /
  3. Новини
  4. /
  5. Громада захопленого храму УПЦ подаладо суду на Рівненську ОДА

Громада захопленого храму УПЦ подаладо суду на Рівненську ОДА

4 квітня 2019 року, наступного дня після того, як рейдери захопили її храм, Петропавлівська релігійна громада села Постійне Костопільського району Рівненської області подала заяву до суду на Рівненську ОДА. Про це розповів Інформаційно-просвітницькому відділу УПЦ настоятель парафії протоієрей Олександр Мальчук.

Чиновники незаконно зареєстрували парафію ПЦУ за недійсними документами, з тими ж реєстраційними даними, що і у чинної релігійної громади УПЦ.

3 квітня, озброївшись недійсними документами, активісти ПЦУ зрізали замки і проникли в будівлю храму УПЦ.

За словами священика, конфлікт у селі почався ще 14 січня, і з цього часу прихильники ПЦУ здійснили кілька невдалих спроб захопити храм.

«Їм це не вдалося, оскільки наша релігійна громада, можна сказати, в повному складі залишилася в лоні УПЦ», – сказав він.

Свою вірність канонічній УПЦ і Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію парафіяни підтвердили на загальних зборах релігійної громади 12 лютого. На зборах були присутні 96 осіб, а всього свої підписи за те, щоб залишитися в УПЦ, поставили 210 осіб релігійної громади, зазначив настоятель.

Через кілька днів, 17 лютого, в селі відбулися збори територіальної громади. Як розповів отець Олександр, люди, які були присутні на зборах, до храму ніякого відношення на мали.

«Приїхав депутат обласної ради Олексійчук Анатолій Антонович, агітував за ПЦУ, головували на зборах викладачі школи, які ніколи не ходили в храм і не мали права цього робити, – продовжив він. –Відповідно, за результатами голосування сторонніх людей, були подані документи на перереєстрацію релігійної громади УПЦ, і в Рівненській ОДА ці нелегітимні документи прийняли і зареєстрували замість нашої парафії парафію ПЦУ, видали їм виписку з ЄДР … І ось вчора приїхала поліція, зробила живий коридор для цих ініціаторів, нашу громаду відтіснили убік, мене взагалі зі сходів скинули в квітник. Під нецензурні лайки в нашу сторону і нашої Церкви, члени ПЦУ зрізали замки і увірвалися в будівлю храму».

Священнослужитель наголосив, що релігійна громада має всі документи, що підтверджують право власності на церкву, тому мають намір відстоювати свої законні права у суді.

«Сьогодні наша громада – близько 40 осіб – їздила до Рівненської ОДА, де нас запевнили, що не знали про захоплення храму. Вони припустили, що ініціаторами стали представники місцевої влади. Варто зазначити, що дійсно там були присутні наш голова ОТГ Пустовіт Олександр Михайлович, місцевий сільський староста, було багато людей не з нашого села, ймовірно з Костополя, – продовжив о. Олександр. – Однак ми вже подали заяву в Костопільський суд на Рівненську ОДА, яка зареєструвала релігійну громаду ПЦУ за нелегітимними документами з тими ж реєстраційними даними, що і у нашої релігійної громади. Абсолютно незрозуміло, за яким правом вони змінили наш статут».

Клірик Сарненсько-Поліської єпархії також повідомив чиновникам, що в разі ігнорування їхніх прав і свобод, віруючі УПЦ наступного разу прийдуть на молитовне стояння під ОДА всім приходом.

«Якщо у нас забрали храм, то ми будемо молитися тут, – сказав він, – ми сподіваємося, що нас почули. В РОДА нам пообіцяли поки опечатати храм до рішення суду».

Попередній запис
Рівненські чиновники провели примусову інвентаризацію в храмі УПЦ
Наступний запис
РПЦ підтримала заяву УПЦ про ситуацію українського та світового Православ’я

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Последнее