Ієрарх УПЦ: Рішення Фанару направлені на розкол та заслуговують на анафему

Визнання Константинопольським Патріархатом глав УПЦ КП та УАПЦ є абсолютно неправовим, зазначив глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ архієпископ Климент (Вечеря) у коментарі агентству ТАСС.

«Це рішення є абсолютно неканонічним, тому що ця територія не належить Константинопольському Патріархату, а значить, яким чином він може знімати анафеми? – заявив владика Климент. – Він не має на це жодного канонічного права. Думаю, що за такі дії на Патріарха Варфоломія треба накласти анафему».

Більше того, ієрарх заявив, що УПЦ ці рішення не визнає і розцінює їх як дії, направлені на розкол православ’я в Україні.

Архієпископ Климент пояснив, що не може бути в країні двох патріархів. Він навів слова Філарета, що він «був, є і буде патріархом». «Але в Україні є визнаний всім православним світом митрополит Онуфрій», – додав ієрарх.

Як повідомляла СПЖ, 11 жовтня 2018 року Синод Константинопольського Патріархату за підсумками обговорення підтвердив уже прийняте рішення про початок процедури з надання автокефалії Церкві України. Також Синод канонічно відновив глав УАПЦ Макарія та УПЦ КП Філарета. 

Схожі публікації