Ієрарх Болгарської Церкви пояснив, чому писав листи з критикою Фанару

13 червня 2019 року член Священного Синоду Болгарської Православної Церкви митрополит Видинський Даниїл (Ніколов) прокоментував рішення Священного Синоду Болгарської Православної Церкви «категорично відмежуватися» від позиції, яку владика Даниїл висловив у листах з критикою Константинопольського патріархату.

 

«7 березня цього року ми направили Його Святості Болгарському Патріарху Неофіту і кожному з митрополитів Священного Синоду лист, в якому висловили свою думку про дії Константинопольського Патріархату щодо церковного питання в Україні і про те, як ці дії безпосередньо зачіпають і загрожують автокефальній Болгарській Православній Церкві – Болгарського Патріархату, а також Православній Церкві в цілому», – передали слова митрополита Даниїла на сайті Болгарської Патріархії.

 

Владика Даниїл розповів, що цей лист грецькою мовою відправив в особистому листуванні ієрархам Олександрійської, Єрусалимської, Кіпрської, Грецької та Албанської Православних Церков. Англомовний переклад в особистому листуванні митрополит Даниїл відіслав архієреям Румунської Православної Церкви. Розіслати лист в інші Помісні Церкви, які поки не висловили свою позицію щодо українського церковного питання, не вийшло з технічних причин.

 

Правлячий архієрей Видинської єпархії наголосив, що ЗМІ текст листа не надавав.

 

«Водночас наша совість православного єпископа зобов’язує нас не брати участь у колективному мовчанні з доленосних для Православного світу питань. Статут БПЦ-БП (Болгарської Православної Церкви – Болгарського Патріархату, – прим. ред.) гарантує право митрополитів-членів Св. Синоду висловити своє переконання через висловлену незгодну думку», – наголосив митрополит Даниїл.

 

Владика вважає неприйнятним відсутність чітко вираженої загальноцерковної позиції щодо таких важливих питань, як односторонній вступ Константинопольського Патріархату в єпархію іншої місцевої автокефальної церкви, твердження про нібито канонічну силу Константинопольської Патріархії «зцілювати всю церкву через кордони» та виключному праві юрисдикції Фанару в православній «діаспорі».

 

Митрополит Даниїл нагадав також, що члени Священного Синоду Болгарської Православної Церкви раніше вже робили заяву з даного питання і висловили в ньому принципову незгоду з позицією Константинопольського патріарха Варфоломія, яка «завдає удару по соборності Церков».

 

Щоб уникнути будь-яких непорозумінь, митрополит Даниїл опублікував текст свого листа  грецькою і англійською мовами.

Схожі публікації