Єпископ Віктор: Ми робимо все, щоб голос стражденної Церкви почув світ

27 травня 2017 року Священний Синод Української Православної Церкви заснував Представництво УПЦ при європейських міжнародних організаціях, яке в рамках процедур ОБСЄ, РПЛ ООН та інших міжнародних правозахисних організацій офіційно заявляє про порушення прав вірян УПЦ та подає в процедурному порядку оформлену у правовій формі інформацію, повідомив глава Представництва єпископ Баришівський Віктор (Коцаба) в інтерв’ю інтернет-порталу «Православ’я».

«Наші заяви, звіти правозахисних організацій, а також достовірні факти, які публікують ЗМІ, стають матеріалом для роботи дипломатичних місій, в результаті чого відбувається широкий міжнародний розголос подій, про які ми говоримо. Дуже важливо, що УПЦ має можливість безпосередньо “з перших рук” надати інформацію про реальний стан наших громад у країні, відповісти на запитання дипломатів, політиків та правозахисників», – зазначив архієрей.

За словами єпископа Віктора, порушення прав вірян канонічної Церкви в Україні постійно викликають міжнародний резонанс, представники багатьох правозахисних організацій піднімають питання про правопорушення.

«Я навіть був трохи здивований, коли у вересні минулого року на щорічному засіданні ОБСЄ по людському виміру у Відні до моменту мого виступу вже кілька учасників встигли висловитися на тему порушень прав людини на Україні, в тому числі і за релігійною ознакою», – поділився ієрарх УПЦ.

А поки ієрархи канонічної Церкви доводять до відома світової громадськості факти утисків віруючих українців, самі парафіяни УПЦ гаряче просять Бога захистити їхню Церкву, сказав владика Віктор.

«Ми робимо все від нас залежне, щоб голос стражденної Української Православної Церкви був почутий у всьому світі. А багатомільйонна православна паства України невпинно підносить свої молитви до Господа, пам’ятаючи слова псалмоспівця Давида: “Господь просвітлення моє і Спаситель мій, кого убоюся? Господь Захисник життя мого, когоустрашуся?” (Пс. 26, 1)», – підсумував глава представництва УПЦ при європейських міжнародних організаціях.

Єпископ Баришівський Віктор також домовився з допомогою можливостей «HumanRightsWithoutFrontiers» інформувати Євросоюз про становище вірян УПЦ. Ця організація здійснює дослідження стану дотримання прав людини в більш ніж 80 країнах світу та інформує на постійній основі європейські і міжнародні правозахисні структури про порушення прав у релігійній сфері, а також спеціалізується на взаємодії із закордонними ЗМІ.

Схожі публікації