Єпископів УПЦ почали запрошувати в СБУ, – глава юридичного відділу УПЦ

Глава юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов заявив, що СБУ почала запрошувати декотрих єпископів УПЦ на «розмови» або «бесіди». Клірик пояснив, що такої форми спілкування, як «розмова», у законі немає, і йти на «бесіду» в СБУ краще з адвокатом. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook, повідомляє СПЖ.

На думку священнослужителя, після останніх подій навколо УПЦ така поведінка працівників Служби безпеки України «є цілком очікуваною, навіть показовою», і звертає увагу, що «процесуальний закон не містить такої форми спілкування, як «розмова» або «бесіда». Тому, дорогі владики та отці, сумніваюсь, що вони з вами про Бога будуть говорити!».

«У зв’язку з цим пам’ятайте! Найперше і найголовніше – не бійтеся! Ви маєте право знати, хто вас викликає, куди, чого, для чого і в якості кого! А «запрошення» просіть надсилати поштою методом, передбаченим законодавством (глава 11 Кримінально-процесуального кодексу)!», – пише отець Олександр.

Він наголосив: «На «розмову» краще приходити з адвокатом, кожен має право на правову допомогу (ст. 59 Конституції України)». Глава юрвідділу УПЦ також нагадав, що під час «розмови» громадяни України мають право не свідчити проти себе, членів родини або близьких родичів (ст. 63 Конституції України)».

Схожі публікації