Євстратій Зоря засумнівався щодо дійсності свого єпископського сану

Якщо не визнати недійсною анафему глави УПЦ КП Філарета, всі «єпископи», яких він «рукоположив», не можуть стати частиною ЄПЦ, пояснив речник Київського патріархату.

Речник УПЦ КП Євстратій Зоря пояснив, що саме тому в Київському патріархаті висунули тезу про реабілітацію Філарета, повідомляє Спілка православних журналістів.

«Він не тільки предстоятель Київського патріархату, він є той ієрарх, від якого і через якого були поставлені єпископи як Київського патріархату, так і переважна більшість архієреїв Автокефальної церкви, – вони теж мають лінію свого рукоположення через Патріарха Філарета», – сказав Зоря.

Тому, за його словами, якщо «не визнати недійсними московські рішення проти патріарха Філарета, не можна говорити про повноцінну участь всіх цих ієрархів в об’єднавчому процесі, – бо хто вони такі? Якщо він не архієрей – хто вони? Хто я тоді такий?».

Раніше «архієпископ» УПЦ КП Євстратій Зоря заявив, що «без відкинення московської анафеми немає ніякого іншого способу з боку Константинополя визнати українських архієреїв, які є поза МП. А без визнання ієрархів та духовенства УПЦ КП і УАПЦ – немає сенсу говорити про автокефалію, адже на базі Московського Патріархату Константинополь не може її проголосити».

Нагадаємо, 11 червня 1992 року Архієрейський Собор Руської Православної Церкви ухвалив «позбавити митрополита Філарета (Денисенка) теперішнього сану, позбавивши його всіх ступенів священства, всіх прав, пов’язаних з перебуванням в клірі», за «жорстоке і зарозуміле відношення до підвідомчого духовенства, диктат і шантаж (Тит. 1, 7-8; святих апостолів правило 27-е), внесення своєю поведінкою і особистим життям спокуси в середовище віруючих (Мф. 18, 7; Першого Вселенського Собору правило 3-е, П’ято-Шостого Вселенського Собору правило 5-е), клятвопорушення (святих апостолів правило 25-е), публічний наклеп і хулу на Архієрейський Собор (Другого Вселенського Собору правило 6-е), звершення священнодійств, включаючи рукоположення, у стані заборони (святих апостолів правило 28-е), вчинення розколу в Церкві (Двократного Собору правило 15-е)».

Схожі публікації