Якщо Томос і дадуть, то Онуфрію, – ЗМІ

Константинопольський Патріарх Варфоломій розглядає варіант надання Томосу про автокефалію главі канонічної УПЦ Митрополиту Онуфрію, замість невизнаних церковних структур, повідомило джерело у церковних колах, наближене до Фанару. Про це пишуть Версии з посиланням на РІА «Новости».

З його слів, мова про надання Томосу Филарету (Київський патріархат) або Макарію (УАПЦ) не йде, але при тому в Константинополі враховують, що Онуфрій Томос не просив.

«Томос автокефалії не дадуть Філарету. Немає таких думок. У заяві від 11 жовтня з нього зняли анафему. Тільки це і нічого більше», – повідомило джерело. При цьому, як зазначається, на цей момент жодна церква не визнає рішення Константинополя по Філарету й Макарію.

«Це була помилка Патріархату. Тепер він втрачає позиції», – каже джерело.

З його слів, за місяць після заяви 11 жовтня жодна церква не визнала Філарета, його вважають розкольником. Якщо Константинопольський Патріарха піде далі у цьому рішенні, він буде слабнути й далі, вважає інформатор.

«Зараз якщо йдеться про надання автокефалії, то Онуфрію. Якщо дадуть, то дадуть Митрополиту Онуфрію, і нехай робить те, що вважає за потрібне. Але Онуфрій її не просив, не хоче її, не добивався», – сказав співрозмовник агентства.

Схожі публікації