Ющенко: У 2008 році Патріарх Варфоломій «здав» українську автокефалію в обмін на участь РПЦ у Критському соборі

Вселенський Патріарх Варфоломій у 2008 році був готовий надати Томос про автокефалію Українській Православній Церкві. Про це в інтерв’ю Громадському повідомив екс-президент України Віктор Ющенко.

За його словами, під час візиту Варфоломія до Києва у липні 2008 року він домовився підготувати «дорожню карту» для надання автокефалії.

«Процедурна частина, як вона в фіналі виглядала, виходила з того, що кожний владика автокефальної церкви, УПЦ КП пише петицію на ім’я Константинопольського Патріарха з приводу його підтримки і бажання утворення єдиної української помісної церкви», – згадує Ющенко.

Водночас екс-президент стверджує, що отримати Томос 10 років тому завадив Патріарх РПЦ Алексій II, який терміново прилетів до Києва, незважаючи на те, що не мав запрошення. Алексій запросив Варфоломія на обід, під час якого і вирішилась доля Томосу для України.

«Базова домовленість, яка була досягнута, – це те, що вони повертаються до церковного спілкування, і в межах цього церковного спілкування Руська Церква підтримує ініціативу Константинопольського Патріарха щодо скликання світового собору. В розмін на що? Можна, я поставлю три крапки?», – сказав Ющенко.

 

Схожі публікації