Юраш назвав громадянську непокору УПЦ «насильницькими діями»

Директор департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Юраш побоюється, що в УПЦ назріває ідеологія спротиву. Про це він заявив Укрінформу.

Також Юраш назвав згадану ієрархами УПЦ громадянську непокору у випадку порушення прав віруючих та духовенства «насильницькими діями», до яких в УПЦ готують «ідеологічне обґрунтування» і «дестабілізацію».

«Формально буде ідеологія захисту прав канонічної Церкви, захисту вірян. Насправді (і про це є в сьогоднішніх документах архієрейського Собору та в попередніх заявах керуючого справами) є відсилання до так званої соціальної концепції Російської Церкви і Української Православної Церкви, де є теза про можливість застосування насильницьких дій у випадку, коли, мовляв, держава застосовує якісь заходи, які не вкладаються в межі канонічного поля. Отже, в цій ситуації виходить, що Московський Патріархат готує ідеологічне обґрунтування для того, щоб закликати до заходів непокори, до дестабілізації ситуації», – зазначив він.

Також Юраша дивує, що в УПЦ не шукають компромісу з опонентами.

Схожі публікації