Юраш заявив, що автокефалія неминуча

Українська Православна Церква незважаючи на відчайдушні спроби, не зможе зашкодити створенню єдиної помісної Церкви в Україні. Таку думку висловив у ефірі ОбозТВ релігієзнавець Андрій Юраш, коментуючи рішення УПЦ розірвати відносини з Константинопольським Патріархатом. Про це повідомляє РІСУ.

Експерт висловив переконання, що собор єпископів УПЦ жодним чином не зможе вплинути на ситуацію з отриманням Томосу і проголошенням канонічної автокефалії, а у зриві зустрічі ієрархів з Президентом «винувата Москва».

«Ця реакція більшості єпископату УПЦ була абсолютно прогнозованою і зрозумілою, всі це розуміли, коли тільки процеси починалися. Всі розуміли, що з тих майже 60 єпархіальних архієреїв, декількох десятків вікарних, лише певні одиниці будуть готові на первинному етапі входити до помісної Церкви. Ми бачили, що після формальної відмови більшості єпископату спілкуватися з президентом в Українському домі була менша частина, що поїхала і говорила», – нагадав він.

Однак це тільки початок процесу, оскільки надалі Юраш оптимістично прогнозує, що частина єпископату перейде до нового проекту.

Схожі публікації