Чорногорський митрополит пропонує Варфоломію шлях відступити без ганьби

Константинополь може скасувати своє рішення по Україні на Критському соборі (офіційно незавершеному), якщо Москва погодиться брати в ньому участь, перетворивши його на дійсно всеправославний. Так вважає митрополит Чорногорський Амфілохій, котрий пропонує повернути питання про автокефалію у порядок денний собору, повідомляє «Народный корреспондент».

Нагадаємо, Синод РПЦ «закликав Предстоятелів Церков осягнути розуміння спільної відповідальності за долю світового Православ’я та ініціювати братерське всеправославне обговорення церковної ситуації в Україні». Очільник чорногорської митрополії вважає, що таке обговорення цілком можливе у рамках Критського собору, котрий почав свою роботу в липні 2016 р., але офіційно не є закритим. Більше того, владика Амфілохій впевнений, що продовження Критського собору в дійсно всеправославному форматі – це єдина можливість вирішити українське питання.

Для цього «чотири патріархи повинні дати своє рішення по собору, оскільки без участі РПЦ та трьох інших він не може бути всеправославним», каже митрополит СПЦ. З його слів, ця ідея також мала б бути обговорена на соборі Сербської Церкви 6 листопада.

Як відомо, у Критському соборі відмовились брати участь Антіохійська Православна Церква (котра займає третє місце у диптиху автокефальних помісних церков), Руська Православна Церква, Болгарська Православна Церква, Грузинська Православна Церква. Не брала у ньому участі й Американська Православна Церква (її визнають автокефальною не всі церкви). Тим самим були зірвані давні амбіційні плани Варфоломія з закріплення його екуменічного бачення на всеправославному рівні та по утвердженню його псевдо-першості у світовому православ’ї (офіційно скликав собор та головував на ньому Варфоломій), зо що, ймовірно, на Фанарі тепер мстяться Московському Патріарху.

Схожі публікації