Чернівецька єпархія повідомила в ОБСЄ про порушення прав громад УПЦ

Чернівецько-Буковинська єпархія УПЦ повідомила в моніторингову місію ОБСЄ про діяльність керівництва Чернівецької облдержадміністрації з насильницького перепідпорядкування релігійних громад ПЦУ. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Єпархія повідомила міжнародних спостерігачів в Чернівецькій області про розпорядження в.о. голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка, якими він зареєстрував статути парафій УПЦ «в новій редакції» з метою зміни конфесії крім їхньої волі, в порушення прав вірян.

Священнослужителі розповіли, що розпорядження ОДА №312-р спровокувало релігійний конфлікт у храмі в честь святителя Миколая і розпалило протистояння між жителями села Добринівці Заставнівського району Чернівецької області.

Також ОБСЄ було повідомлено, що рішення готувалося без згоди настоятеля (особи, яка має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори), та релігійної громади. Розпорядження було видано в порушення рішень зборів релігійної громади, 10 березня 2019 року вирішила залишитися в юрисдикції Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Онуфрія.

В єпархії переконані, що дії в. о. голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка розпалюють релігійну ворожнечу на Буковині.

Нагадаємо, 15 квітня відбулася зустріч кліриків Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ з головою Чернівецької ОДА щодо підписаного ним розпорядження №312-р від 29 березня про реєстрацію нової редакції статуту релігійної громади у селі Добринівці. Під час бесіди з представниками Чернівецько-Буковинської єпархії Михайло Павлюк зазначив, що «готовий почути кожного буковинця, і в своїй діяльності керується законами України».

Схожі публікації