Чергова «сенсація» від РІСУ, або «Ти винен тим уже, що хочу я, бач, їсти»

Уніатський медіа ресурс РІСУ пробиває чергове дно журналістики. Вочевидь, маючи на  меті переплюнути всі інші сайти, які вороже налаштовані до УПЦ, РІСУ публікує «новину» під заголовком:  «Монахи УПЦ (МП) переховували в Кременці відому терористку з «Новоросії».

Не переходячи за посиланням, більшість псевдопатріотів руки одразу стисли у кулачки, а в їхніх головах почали лунати думки: «Гнати тих московських попів з української землі!», «Українські святині – українському народові!» і тому подібне. Та якби перейшли за посиланням…

Відкриваючи «новину», бачимо інформацію: «За словами “ополченки”, на Тернопільщину вона приїхала за запрошенням одного з монахів Почаївської Лаври, та проживала в місті Кременець в Богоявленському жіночому монастирі УПЦ (МП) аж шість років. Згодом, на початку 2014 року, Маргарита Зайдлер переїхала в Крим, де разом з головним терористом «Новоросії» Ігорем Гіркіним допомагала російським військовим в окупації Кримського півострова».

РІСУ

Що ми маємо? Жінка проживала в Богоявленському монастирі Кременця протягом 6 років, аж до 2014-го. Тобто, в монастир вона потрапила в 2008 році. Чи йшлося тоді про війну на Донбасі? Ні. Чи йшлося про сепаратизм і ті події, які сьогодні відбуваються в державі? Ні! Тоді в чому звинувачується монах з Почаєва, Богоявленський кременецький монастир і Українська Православна Церква взагалі?

Перефразуймо новину іншим чином. Наприклад, із заголовком: «УГКЦ співпрацює з німецькими нацистами». Переходячи за посиланням, відкриваємо новину про те, що хтось знайшов в державному архіві Львова інформацію про співпрацю духовенства УГКЦ з військами фашистської Німеччини. Чи означає це, що УГКЦ причетна до розв’язання 2-ї Світової війни? Запитання риторичне…

Як можна звинувачувати УПЦ в причетності до подій на Сході України лише за тим, що мешканці Донбасу є віруючими канонічної Церкви? В такому разі, давайте звинуватимо УПЦ КП в причетності до вбивств і катувань на Донбасі, адже Філарет неодноразово нагороджував церковними відзнаками бійців скандального батальйону «Торнадо». Давайте звинуватимо УГКЦ в причетності до незаконної торгівлі зброєю, через те, що одного з «капеланів» цієї конфесії було затримано з повним багажником «трофеїв», які він перевозив з зони АТО.

В чому ще звинуватимо УПЦ? За яким критерієм будемо засуджувати і виправдовувати? Здається, що в подібних до РІСУ ресурсів принцип звинувачення канонічної Церкви один – «Ти винен тим уже, що хочу я, бач, їсти».

Сергій Назарчук

Схожі публікації