Чаплін заявив, що главою ЄПЦ Константинополь «вибере» свою людину

Колишній глава Відділу РПЦ по зв’язках з суспільством та ЗМІ Всеволод Чаплін описав у своєму Telegram схему, за якою фанаріоти планують провести в Україні «об’єднавчий» собор. Як повідомляється, захід проведуть 21 листопада, головувати на ньому буде митрополит Еммануїл (Адамакіс), вести собор буде архієпископ Іов (Геча), як ієрарх, котрий володіє українською.

Окрім представників УПЦ КП та УАПЦ, на собор будуть змушувати з’явитися ієрархів УПЦ (МП), погрожуючи забороною у служінні у випадку відмови.

Найбільші шанси бути обраними, на думку Чапліна, у нинішніх  екзархів Константинополя в Україні Даниїла (Зелінського) та Іларіона (Рудника); також високі шанси в того ж Гечі та митрополита Вінницького і Барського Симеона (Шостацького) від УПЦ.

Обраному «предстоятелю» буде присвоєний титул архієпископа-митрополита, собор звернеться до Патріарха Варфоломія з проханням прийняти титул Патріарха Києва, матері міст Руських та всієї Русі. Глава УПЦ КП Філарет не буде присутній на заході навіть у президії.

Схожі публікації