Це перемога українського народу над московськими демонами, – Порошенко

Президент України Петро Порошенко розповів, що Господь побачив боротьбу українського народу за незалежність та почув його молитви. Про це йдеться у заяві глави держави у зв’язку з рішенням Синоду Константинопольського Патріархату.

«Рішення Вселенського Патріарха та Синоду остаточно розвіяли імперські ілюзії та шовіністичні фантазії Москви, не підкріплені жодним церковно-правовим документом – про Україну як нібито канонічну територію російської Церкви, – йдеться у зверненні. – Рішення про надання автокефалії вже прийняте і підтверджене».

Порошенко подякував «патріарху» Філарету і всім ієрархам УПЦ КП, «митрополиту» Макарію та «єпископам» УАПЦ.

«Вітаю обох владик з тим, що з них нарешті зняті московські звинувачення, – зазначив Президент. – Владик визнали канонічними єпископами».

Зі слів Президента, спільне створення незалежної Церкви не може бути підґрунтям для протистоянь та насилля.

«Ми не повинні цього допустити. Навпаки – це дорога до миру, спокою, розуміння. Це перемога боголюбивого українського народу над московськими демонами!», – заявив Порошенко.

Також Гарант наголосив, що питання Томосу й автокефалії виходить далеко за рамки церковного життя.

«Це питання нашої незалежності. Це питання нашої національної безпеки. Українська влада гарантує повне дотримання релігійної свободи для віруючих всіх конфесій. В нас не було, немає і не буде державної Церкви. І в освячену Томосом православну Церкву теж нікого не будуть «запрошувати» силою. Ще раз наголошую, що це питання вільного вибору для кожного віруючого», – зазначив Президент.

Як повідомлялось, 11 жовтня 2018 року Синод Константинопольської Церкви за підсумками обговорення підтвердив вже прийняте рішення про початок процедури надання автокефалії Церкві України. Також синод канонічно відновив у Церкві глав УАПЦ Макарія та УПЦ КП Філарета.

Схожі публікації