Філарет тягне час і торгується: Зоря заявив, що оголошена дата собору 22 листопада – фейк

У мережі з’явився текст листа Філарета Денисенка, в якому він зобов’язується зняти свою кандидатуру з виборів глави Помісної Церкви в Україні. Лист лідера УПЦ КП зі зреченням від претензій на посаду предстоятеля нової церковної структури в Україні, адресований Вселенському Патріарху Варфоломію і підписаний «Ваш побратим Філарет Київський», опублікував портал  Znaj.ua.

«Відповідно до Вашого звернення, я прийняв рішення не висувати свою кандидатуру на Соборі для обрання Предстоятелем Української Православної Церкви, – йдеться в листі. – В той же час, хотіли б висловити, обговоривши цю позицію з ієрархами Церкви, пропозицію залишити Патріарха Філарета Почесним Патріархом довічно, з дорученням йому головувати на Священному Синоді об’єднаної Церкви».

При цьому в листі міститься побажання вказати в статуті об’єднаної Церкви роль і особливі заслуги «Патріарха Філарета і Президента України Петра Порошенка у справі утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви». Також Філарет просить Константинопольського Патріарха благословити і підтримати «митрополита Переяславського і Білоцерківського» Єпіфанія, якого в УПЦ КП рекомендують на пост глави об’єднаної церковної структури, і висловлює надію на збереження конфіденційності цього листа.

У документі також називається передбачена дата проведення собору – 22 листопада.

Водночас з’явилась заява спікера УПЦ КП Євстратія Зорі, що опубліковане раніше повідомлення про проведення 22 листопада об’єднавчого собору є фейком.

Спікер УПЦ КП зазначив, що розповсюджена у мережах інформація не відповідає дійсності. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Тільки офіційне повідомлення про дату собору буде означати, що вона вже визначена», – додав він.

 

Схожі публікації