Філарет розповів про майбутнє «Київського патріархату» та хоче перейменувати УПЦ рішенням Ради

Київський патріархат звернеться до Верховної Ради з проханням прийняти закон про те, що в Україні є тільки одна Українська Православна Церква, заявив його лідер Філарет. Крім того, екс-митрополит РПЦ каже, що об’єднана Церква буде називатись «Українська православна церква», а другою її назвою буде «Київський патріархат». Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Чого ми будемо вимагати? Це щоб в Україні була одна українська Православна Церква, і щоб РПЦ не ховалась під назвою «українська», будучи по суті російською. І тому ми будемо просити Верховну Раду, щоб вона прийняла закон про те, що в Україні одна українська православна церква, а друга православна церква має називатись російською церквою. Тим більше, звершують богослужіння церковнослов’янською мовою, проповідь – російською мовою, захищають інтереси на сході російські», – зазначив Філарет.

Він також наголосив, що об’єднана українська Церква буде називатись «Українська Православна Церква», а другою назвою буде “Київський патріархат”».

Нагадаємо, раніше представник Константинопольського Патріархату при Всесвітній раді церков архієпископ Тельміський Іов (Геча) заявив, що нову церковну структуру в Україні назвуть «Православна Церква в Україні». «Не «Українська Православна Церква», тому що Церква є єдиною, а також що жодного представництва РПЦ в Україні не буде.

Схожі публікації