Філарет розповів про добровільно-примусовий вибір братії лавр

Перехід до Української Православної Церкви може бути тільки добровільним, тому братія Лавр зобов’язана добровільно вибрати українську Церкву, заявив Філарет, згадавши при цьому і про існування Святогірської обителі. Всі три Лаври будуть в українській Церкві. Про це глава УПЦ КП Філарет говорив під час брифінгу 26 жовтня, повідомляє телеканал «ZIK».

«Всі Лаври перебувають на території України. І оскільки вони перебувають на території України, вони є українськими святинями. Перехід в Українську Православну Церкву з російської Церкви може бути тільки добровільним. Тому братія Лавр зобов’язана добровільно вибрати українську Церкву», – пояснив лідер Київського патріархату.

«Я вірю, що рано чи пізно Лаври перейдуть в українську Церкву, без будь-якого насильства. Скільки для цього потрібно часу – не знаю, але те, що вони будуть в українській Церкві – не маю жодних сумнівів, тому що це українські святині», – додав Філарет.

Раніше глава УПЦ КП заявив, що архітектурні пам’ятники, які перебувають у державній власності, зокрема лаври, будуть належати тому, кому їх держава передасть.

 

Схожі публікації