Філарет опублікував звернення щодо виборів Президента

Філарет Денисенко звернувся до українців зі Зверненням, присвяченим прийдешнім президентським виборам. Звернення опубліковано 18 квітня 2019 року на офіційному ресурсі УПЦ КП. Він заявив, що Україна переживає період важких випробувань, і «на кону саме її існування, як держави».

«Наш народ хоче зберегти Україну, за яку поклали голови майже тринадцять тисяч її захисників, – заявив Філарет. – Готуючись до другого туру виборів, будемо молитися за них, покажемо цією молитвою те, що ми глибоко шануємо їхню жертовність».

Також «почесний патріарх» зазначив, що деякі ЗМІ ображають ПЦУ, «вживаючи такі вислови, як “перепатріархатити” Українську Церкву». Крім того, він згадав про неприпустимість порівняння Томосу з термосом: «отриманий від Вселенського Патріарха Варфоломія Томос про автокефалію Української Православної Церкви, для отримання якого чимало потрудився діючий Президент, називають “термосом”». Подібні вислови є зневажливими щодо нашого спільного здобутку, який надає духовну незалежність Українській Православній Церкві».

Також Філарет заявив, що в ПЦУ засмучені «недостатнім просуванням нашого суспільства до правди і справедливості», а також тим, що не покарані вбивства Небесної сотні і активістів.

В кінці Звернення ієрарх заявив: «Майбутній Президент, виконуючи вимоги суспільства, вже зараз повинен показати як він проведе суттєві кадрові зміни у системі державного управління та силових структурах, здійснить кардинальну перебудову судової системи, прокуратури, виборчої системи, проведе реальне очищення держави від корупції».

Звернення підписане так, як він завжди називав себе – «Патріарх Київський і всієї Руси-України».

Схожі публікації