Філарет: Немає ніякої нової Церкви. Томос дали Київському патріархату!

З’явився аудіозапис, на якому Філарет дає інструкції, як подавати в ЗМІ інформацію про ПЦУ і Київський патріархат.

У розпорядження СПЖ потрапив аудіозапис застілля, під час якого «почесний патріарх ПЦУ» Філарет Денисенко інструктує своїх співрозмовників про «правильне» висвітлення інформації з української релігійної сфери.

На записі чути, як голова Київського патріархату заявляє, що Томос вже дано не ПЦУ, а саме Київському патріархату.

«Так звані “богослови” почали говорити, що нова Церква утворилась, – іронізує глава УПЦ КП. – Яка нова Церква? Церква не нова, а Церква, яка існує більше 25 років. І якби не було цієї Церкви Київського патріархату, то кому Томос давати – цим двом московським архієреям без парафій? Чи Автокефальній церкві, в якій 500 парафій? Ясно, що дали Томос Київському патріархату. Тому, це не нова Церква. Тому від цієї термінології, що це нова Церква, треба відмовлятися і її не вживати».

Звертаючись до о. Олександра (очевидно, Олександра Трофимлюка, голови видавничого управління УПЦ КП, – прим. ред.) Філарет дав такі вказівки: «викорінити цю назву – Православна Церква України – це не наша назва. Ми є Українська Православна Церква. Як інші: Болгарська Православна Церква, Російська Православна, Сербська і т. п. А “Православна Церква в Україні” – це означає, що це церква не є пануючою церквою, а одна із церков в Україні… А ми – пануюча Церква в Україні».

Також Філарет звернувся до Михайла Омельяна, куратора офіційного сайту УПЦ КП, щоб інформація про нову Церкву була подана відповідним чином: «Отець Михаїл, ви там займаєтеся, пишете в інтернеті, так от, щоб з наших джерел інформації не виходило про ПЦУ. УПЦ, а не ПЦУ».

 

Схожі публікації