Філарет заявив, що збирається очолити ЄПЦ

Колишній митрополит РПЦ, нинішній очільник Київського патріархату Філарет (Михаїл Денисенко) збирається брати участь у подальших змаганнях за престол. Цього разу сподівання покладаються на результат звернення до Вселенського Патріархату про автокефалію для запланованої нової церковної структури в Україні – проекту Президента Петра Порошенко, помісної православної церкви.

Як повідомляють ЗМІ, Філарет твердо переконаний, що звернення влади до Вселенського Патріарха отримає бажаний результат – Томос про автокефалію української православної церкви. Щоправда, так і не пояснюється, яка структура має бути вписана у гіпотетичному Томосі про автокефалію, адже Філарет у своєму коментарі каже одразу про кілька існуючих українських конфесій.

На його думку, канонічна УПЦ при цьому буде перереєстрована на екзархат РПЦ. Всі ці процеси Денисенко охарактеризував як «об’єднання церкви».

Нагадаємо, головний секретаріат Вселенського Патріархату зазначив, що звернення української влади вони отримали, а надалі консультуватимуться з сестринськими Православними Церквами з цього питання.

Схожі публікації