Фанар закликав кліриків ліквідованого ним Західноєвропейського екзархату зберігати йому вірність

7 лютого 2019 року в зв’язку з майбутнім засіданням Генеральної асамблеї єпархіального союзу Архієпископії руських православних церков у Західній Європі митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) відправив її священнослужителям офіційний лист з закликом залишатись у лоні Константинопольського Патріархату.

«Я молю, щоб Бог послав Святого Духа, щоб наповнити вашу роботу Його благодаттю та любов’ю, щоб ви знайшли кращий спосіб продовжити тут, у Західній Європі, свідчення про Христа», – передав слова французького митрополита сайт «Orthodoxie.com».

Митрополит Еммануїл пообіцяв, що Архієпископія зможе продовжувати управляти належним їй майном та функціонувати у відповідності до своїх власних статутів. Однак їх, ймовірно, доведеться адаптувати, уточнив константинопольський архієрей.

Архієпископ Іоанн (Ренето) буде поминати Константинопольського Патріарха Варфоломія, а той, у свою чергу, забезпечить збереження літургійної та духовної руської традиції, поділився своїм баченням подальшого розвитку ситуації митрополит Еммануїл. Про те, що на Фанарі ліквідували Архієпископію, котрій тепер обіцяється «управління належним їй майном», митрополит Еммануїл, вочевидь, забув.

Нагадаємо, зібрання Архієпископії має відбутись 23 лютого.

Схожі публікації