Фанар вважає Філарета простим єпископом без кафедри, – архієпископ Іов (Геча)

Ієрарх Константинопольського Патріархату архієпископ Тельміський Іов (Геча), коментуючи канонічний статус Філарета Денисенка, повідомив, що Фанар вважає його «колишнім митрополитом Київським», повідомляє СПЖ. Про це архієпископ заявив російському публіцисту протодиякону Андрію Кураєву в мережі Фейсбук, відповідаючи на пряме запитання про сан, у котрому, на думку Константинополя, нині перебуває Філарет.

Андрій Кураєв: «Владика, який зараз, з точки зору Фанару, сан у Філарета? Єпископ? Митрополит? Патріарх? Як називається його кафедра і чи є вона в нього взагалі?».

Архієпископ Іов (Геча): «Наскільки мені відомо, “колишній митрополит Київський”».

Таким чином, стало офіційно відомо, що, дарувавши Філарету «легітимність», Константинопольський Патріархат вважає його звичайним єпископом без кафедри, котрий колись був митрополитом Київським.

Про це ж пише (у дещо експресивній манері) і о. Андрій Кураєв: «Так що вчорашня заява Філарета “я був патріархом, є і буду”, – це лише його самопрезентація. Такою своєю поведінкою він вже поховав автокефальний проект Фанару в 2008 році. Тим же шляхом дідусько пре і зараз».

Нагадаємо, 12 жовтня, наступного дня після рішення Синоду Константинопольського Патріархату про свою «легітимізацію», Філарет відмовився визнавати свій новий «понижений статус». На службі у Володимирському соборі Патріарх Варфоломій, як і раніше, не поминався. Зате поминався у якості «патріарха» сам Філарет.

Схожі публікації