У Церкві Грузії спростували брехню Парубія про те, що Глава ГПЦ підтримує ініціативи Фанара в Україні

Патріархії Грузії довелося спростувати інформацію українських ЗМІ про те, що у ГПЦ підтримують автокефалію в Україні. В офіційній заяві йдеться, що після візиту до Грузії голови Верховної Ради України Андрія Парубія «українські телеканали розповсюдили інформацію про те, що нібито Грузинська Православна Церква підтримала автокефалію Православ’я в Україні, що не відповідає реальності». Про це повідомило РІА «Новости» з посиланням на сайт Грузинської Патріархії.

Як зазначає Патріархія, «щодо позиції ГПЦ з даної теми, вона незмінна: допоки не зафіксують своїх остаточних офіційних позицій на підставі канонічних церковних норм Константинополь та Московський Патріархат, Грузинський Патріархат утримується від коментарів», – йдеться у заяві.

Це не перший випадок, коли в Києві відверто брешуть про підтримку автокефалії іншими церквами. У вересні після зустрічі глави МЗС України Павла Клімкіна з секретарем з міждержавних відносин Ватикану архієпископом Полом Річардом Галлахером його відомство заявило, що Святий Престол «поважає рішення українського народу стосовно створення єдиної помісної церкви», що Ватикану також довелося офіційно спростовувати.

Аналогічні заяви у МЗС України робили про позицію Церкви Кіпру, за чим також слідувало спростування. 

Схожі публікації