У Туреччині почав служити призначений від РПЦ священик

11 листопада 2018 року в храмі святих рівноапостольних Костянтина та Олени, розташованому на території літньої резиденції Генерального консульства Росії у Стамбулі, пройшла перша Божественна літургія, котру звершив призначений РПЦ священик Георгій Сергєєв. Про це повідомляє Відділ зовнішніх церковних зв’язків РПЦ.

За богослужінням молились співпрацівники Генконсульства з православними вірянами російської діаспори, котрі проживають у Стамбулі та його околицях; священик промовив прошення про збереження єдності Православ’я, а також молитву за мир в Україні.

Після богослужіння ієрей Георгій звернувся до молільників з вітальним словом та переказав їм благословення Патріарха Кирила.

Священнослужитель зазначив, що до Московської Патріархії надійшли численні звернення від російськомовних вірян, котрі проживають у Туреччині, з проханням організувати їм пастирську опіку у зв’язку з рішенням Священного Синоду РПЦ від 15 жовтня 2018 року про неможливість євхаристичного спілкування з Константинопольським Патріархатом з причини грубого порушення канонів з його боку.

«Призначення настоятеля і початок регулярних богослужінь в історичному російському посольському храмі в Стамбулі стало проявом турботи Руської Православної Церкви про її чад, що проживають на турецькій землі», – повідомляють в РПЦ.

Нагадаємо, глава ВЗЦЗ РПЦ митрополит Волоколамський Іларіон попереджав, що РПЦ змушена відправити до Туреччини своїх священиків для окормлення російськомовних вірян, «і це буде тривати доти, доки Константинопольський Патріарх перебуватиме у розколі».

Схожі публікації