У Стокгольмі парафіян православного храму виключили за невизнання легітимності дій патріарха Варфоломія в Україні

У столиці Швеції виключили з громади парафіян, які відмовилися визнавати легітимність дій глави Константинопольського Патріархату через його рішення по Україні. Про це повідомляє Interfax. 

Настоятель руського Преображенського храму в Стокгольмі, що знаходиться в юрисдикції Константинопольської церкви, виключив з числа парафіян 16 осіб, які перестали визнавати своїм архіпастирем патріарха Варфоломія через його дії в Україні.

“Вищевказані особи своїми публічними заявами після 15-го жовтня 2018 р. вступили в розріз з статутом, так як вони перестали визнавати легітимність і духовну владу Святійшого Вселенського патріарха Варфоломія і Високопреосвященнішого архієпископа Хариупольского Іоанна. Таким чином, їх членство втрачає свій сенс і легітимність”, – сказано в указі настоятеля – протоієрея Ангела Величкова, текст якого передано в середу в “Інтерфакс”.

Відтепер всі 16 осіб не можуть бути членами приходу, брати участь у парафіяльних зборах і позбавляються всіх інших привілеїв членів, зокрема права мати свою постійну поминальну книжку у вівтарі, безкоштовно брати участь у роботі дитячої школи, користуватися парафіяльним приміщенням і т. д.

Водночас настоятель Преображенського храму зазначає, що виключені з громади віруючі можуть відновити своє членство в парафії письмовою заявою настоятелю про послух і лояльність священноначалію, в управлінні якого знаходиться прихід, після сповіді і причастя.

Як повідомлялося, в кінці жовтня, з західноєвропейського екзархату руських парафій Константинополя вийшла громада храму Різдва Христового і Святителя Миколая на чолі зі своїм настоятелем протоієреєм Георгієм Блатинським в знак протесту проти дій Константинопольського патріархату щодо України.

Схожі публікації