У селі Птича громада УПЦ побоюється чергового захоплення її храму розкольниками

Віряни громади УПЦ села Птича Дубенського району Рівненської області побоюються, що їхні опоненти з Київського патріархату знову готуються до захоплення храму. Як повідомляє Спілка православних журналістів, законні власники опечатаного храму – прихожани УПЦ – помітили підозрілу активність з боку розкольників.

Як планується, 10 червня через село має проїхати кортеж глави УПЦ КП Філарета, котрий буде прямувати на святкування річниці битви під Берестечком. Ймовірно, його прихильники хочуть зустріти його у храмі, котрий намагаються захопити вже чотири роки.

Зі слів настоятеля Свято-Успенського храму УПЦ протоієрея Григорія Стадника, на 8 червня призначені переговори з приводу майбутньої долі будівлі у сільській раді.

«Знову будуть розглядати питання про почергові богослужіння і можливість відкрити церкву, – розповів отець Григорій. – думка вірян УПЦ є однозначною – церква наша, на почергові ми не згідні, але наша позиція давно не приймається до уваги жодною гілкою влади. На всіх рівнях чиновники відкрито маніпулюють українським законодавством і заохочують Київський патріархат».

Як повідомляють місцеві жителі, на цей же день, 8 червня, розкольники оголосили збори, щоб здійснити чергове захоплення церкви. Віряни УПЦ просять молитов і підтримки всіх небайдужих. Нагадаємо, з 4 квітня поліція знов заарештувала спірний храм, за котрий громада УПЦ виграла всі суди.

Схожі публікації