У селі Погреби Успенський храм намагаються насильно перевести в ПЦУ

За перехід Свято-Успенського храму села Погреби під юрисдикцію ПЦУ одноголосно проголосували близько 100 членів територіальної громади села, повідомив «Перший Козацький». Збори в сільській раді провели під час молебню про примноження любові, коли священнослужителі Бориспільської єпархії і справжні члени громади храму молилися біля дверей рідної церкви.

Щоб переконати селян перевести Успенський храм у ведення нової церковної структури, активісти ПЦУ вдалися до брехні і відвертих маніпуляцій. Першим ділом вони заявили, що Статут Свято-Успенської церкви підписав 30 вересня 1991 року сам нинішній «патріарх» «почесно діючий духовний наставник» ПЦУ, а тоді просто «митрополит Київський і всієї України» Філарет Денисенко. А новий Статут, мовляв, з’явився багато пізніше, в 2014 році.

«Ось бачите, просте, здавалося б, запитання про назву, про підпорядкування, виявляється не таким вже простим. І перший документ, виданий в 91-му році, це Статут цієї церкви і цієї громади, підписаний митрополитом Філаретом», – розповів один із організаторів голосування на користь нової релігійної організації.

Чомусь при цьому прихильники ПЦУ забули уточнити, що в період з 26 жовтня 1990 року по 27 травня 1992 року Філарет Денисенко перебував у лоні УПЦ. Замість цього активісти нової церковної структури «пояснили» народу, що «московські попи», нібито, дають благословення на кожен постріл по українських солдатах.

«Кожна куля, кожен снаряд, кожна міна, кожен «Град» – все це було освячене священиками, попами Московського Патріархату. Кожна куля, кожен постріл отримав благословення від попів Московського Патріархату», – переконували представники сільської влади проголосувати проти УПЦ.

Учасники зборів територіальної громади, які не є парафіянами Успенської церкви, послухалися і одноголосно проголосували за її «перехід» в ПЦУ. Однак вони відмовилися голосувати за «недовіру» настоятелю храму, протоієрею Ігорю Баглею.

За словами очевидців, перед проведенням зборів територіальної громади по селу збирали підписи на користь ПЦУ, серед підписантів було багато представників інших конфесій і атеїстів.

«У нас в храм ходить 40 бабусь. Прийде зараз 2 000 і проголосує замість цих бабусь. Хто буде тоді ходити до церкви щонеділі? А молоді немає. Завдяки цим бабусям наші храми взагалі збереглися ще з радянських часів. Ми не маємо права диктувати нашим бабусям», – прокоментувала те, що відбувається, справжня парафіянка Успенського храму Наталія.

Вона не розуміє, чому прихильники нової церковної структури не можуть побудувати свій власний храм і молитися там, а вірних УПЦ залишити в спокої.

«З точки зору закону, чинного законодавства України, зокрема Закону “Про свободу совісті та релігійні організації”, всі питання, які виникають у релігійному житті, повинна вирішувати сама релігійна громада, а не громада села, як це відбувається зараз. Тобто можна зробити висновок, що зараз відбувається порушення закону», – зазначив глава Юридичного відділу Бориспільської єпархії УПЦ протоієрей Олексій Носенко.

Під час молебню про примноження любові до Свято-Успенського храму під’їхали організовані групи молодих радикалів, які стали викрикувати гасла «Геть московського попа! Валіза, вагон, Москва! Слава нації! Смерть ворогам! Україна понад усе!».

До них звернувся заступник голови Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі збройними силами та іншими військовими формуваннями України, член Спілки ветеранів Афганістану, настоятель храму Всіх святих воїнів протоієрей В’ячеслав Яковенко. Отець В’ячеслав та його друг, учасник АТО, спробували пояснити молодим людям у куртках Нацкорпусу, що парафіяни УПЦ – теж патріоти України, які моляться за свою країну та її армію. Він побажав юнакам, щоб у серці кожного з них жив Христос. На що радикали знову відповіли вигукуванням націоналістичних гасел.

Схожі публікації