У рішенні Фанару не йдеться про визнання УПЦ КП, – грецькі ЗМІ намагаються «осадити» Філарета

У наближених до політики Константинополя ЗМІ Греції заговорили про те, що екс-митрополит РПЦ Філарет поводиться вкрай дивно після реабілітації рішенням Вселенського Патріархату. «В Церкви є свої правила, свої обмеження та механізми, а також історія та пам’ять, про що не можна забувати, звертаючись до Церкви за допомогою, і, якщо комусь не подобається ідея слідувати цим правилам, вони можуть залишатись поза Церквою і говорити все, що завгодно», – пише головний редактор грецького сайту Orthodoxia.info Андреас Лударос про останні голосні заяви глави УПЦ КП.

На думку журналіста, після зняття Константинополем анафеми майже 90-літній ієрарх став поводитись так, ніби не розуміє, що відбулось, або робить вигляд, що не розуміє.

«Спочатку він заявив, що є і залишається патріархом, – пише Лударос. – Потім він скликав свій Синод і оголосив, що робить крок назад, приймаючи сан архієпископа для зовнішнього використання, але всередині країни буде носити титул патріарха. І зараз він каже, що проінформував своє духовенство про те, що під час богослужінь треба поминати ім’я Вселенського Патріарха».

Журналіст зазначає, що, замість того, щоб дозволити Вселенському Патріарху обрати шлях, котрий допоможе відновити рівновагу та спокій в Україні, Філарет «робить все можливе, щоб останні події працювали на його користь, нав’язуючи, а точніше, намагаючись нав’язати іншим свої особисті інтереси та порядок денний».

«Крім того, у тексті рішення про зняття анафеми та відновлення у посаді немає натяку на визнання Київського патріархату. І це те, що передусім має усвідомити сам Філарет», – підсумував головний редактор порталу. Також він ненав’язливо натякає, що хотів би нагадати Філарету про те, що протягом століть історія щедро нагороджувала вінцем слави тих, хто обрав жертву, а не тих, хто не зміг витримати її ваги».

Нагадаємо, глава УПЦ КП Філарет вперто зберігає за собою титул «патріарха», незважаючи на те, що, у відповідності до рішень Синоду Константинополя від 11 жовтня, його реабілітували у якості «колишнього митрополита». Згодом в УПЦ КП титул Філарета розширили,  тепер він – і «архієпископ», і «митрополит», і «патріарх».

Схожі публікації