У Михайлівці Вінницької області діячі ПЦУ зрізали замки на храмі УПЦ

17 квітня 2019 року активісти ПЦУ зрізали замки на храмі Української Православної Церкви в селі Михайлівка Вінницької області. Відео захоплення з’явилося в соціальних мережах.

«Все в стилі розкольників: погрози, “самі собі закон, не пустимо нікого, в храм не ходила ніколи, але тепер буду”, мати без кінця, штовханина і т. д. 22 роки священик служить у селі, разом з людьми будували храм і молилися в ньому, двері були відкриті для всіх охочих, – наголосив Андрій Балан. – Тепер прийшов розкольник від ПЦУ і збентежив людей, взяли болгарку – і по дверях… Європа? Закони? Не чули… “Йдемо своїм шляхом”. Поліція відкрила кримінальне провадження проти учасників злочину, кожен має бути покараний. Громада УПЦ захищатиме своє право молитися в храмі, як фізично, так і в суді. В цей день злочин серед білого дня скоїли спонтанно, тому більшість вірян УПЦ нічого не знали, все почалося з сесії сільської ради у клубі, а закінчилося чомусь ось таким варварством», – описав те, що відбувається, Андрій Балан в Фейсбук.

За інформацією, розміщеною на YouTube-каналі «Захисти Церкву!», цього дня голова села ініціював сесію сільради для «обговорення церковного питання». Віруючі УПЦ, яких туди також запросили, відмовилися брати участь в обговоренні. В результаті прихильники ПЦУ просто взяли болгарку, лом і пішли захоплювати храм.

«Кілька годин вони погрожували вірянам УПЦ і довго не могли зламати двері, – йдеться в повідомленні каналу «Захисти Церкву!». – Більшість віруючих УПЦ були відсутні, оскільки всі знали про заплановану “мирну сесію” і мирне обговорення питання згідно із Законами України».

Агресивні активісти ображали і навіть бажали священику смерті. Відзначається, що на місці також був присутній “священик” від ПЦУ Сергій Орловський, який вже кілька місяців підбурює людей не тільки в Михайлівцях, а й у всьому районі.

Схожі публікації