У Козятині прихильники ПЦУ прийшли в храм УПЦ волати «ганьба»

10 квітня 2019 року, у день пам’яті преподобного Іларіона Нового, архієпископ Вінницький та Барський Варсонофій звершив Божественну літургію Передосвячених Дарів у храмі Почаївської ікони Божої Матері міста Козятин. У розпорядження телеграм-каналу «Пастир&Паства» потрапило відео, на якому зафіксовано, що перед початком богослужіння не обійшлося без провокацій з боку супротивників канонічної Церкви.

Поки священики і віряни УПЦ очікували приїзду свого правлячого архієрея, одна з жінок, які прийшли в храм, кілька разів прибирала орлець з кафедри і кидала його на підлогу, інші в цей час дружно кричали своє традиційне «ганьба» і «Слава Україні».

Священики ж спокійно клали орлець назад на кафедру і відповідали кричущим жінкам: «Слава Богу».

Незважаючи на дикі витівки так званих «парафіян», архієрейське богослужіння в храмі Почаївської ікони Божої Матері все-таки відбулося, після загальної сповіді районного духовенства.

За повідомленням прес-служби Вінницької єпархії УПЦ, владиці Варсонофію співслужили священики Козятинського району на чолі з благочинним протоієреєм Миколою Волохатим. Перед Малим входом архієпископ нагородив кліриків Козятинського благочиння богослужбовими нагородами, а по завершенні літургії архіпастир привітав протоієрея Анатолія Волохатого – настоятеля храму – з 35-річчям служіння у священному сані, подарувавши йому наперсний хрест.

Нагадаємо, що цього ж дня архієпископ Вінницький і Барський Варсонофій відвідав парафії у селах Гурівці та Махнівка Козятинського району Вінницької області, де віруючі канонічної Церкви позбавлені можливості звершувати богослужіння у власних храмах. У Махнівці парафіянам довелося захищати свого архієрея: екс-клірик УПЦ Віктор Боднар, заборонений за ухилення в розкол, намагався напасти на владику.

Схожі публікації