Уніати Тернопільщини вже намітили наступні парафії для захоплення

Черговий уніатський капелан Михайло Забанджала опублікував у своєму блозі список парафій, які греко-католики збираються повернути. Вочевидь, йдеться про “повернення” таким же чином, як це відбулось нещодавно у Коломиї, де греко-католики захопили православний Благовіщенський храм.

Наразі у наведеному списку вказано 110 храмів, серед яких парафії, котрі належать УПЦ КП і УАПЦ. В десяти з них – греко-католики та розкольники “моляться” почергово. 

Варто зазначити, що публіцист порталу Raskolam.net Сергій Назарчук у своїй статті “Справжнє обличчя греко-католицизму на прикладі міжконфесійного конфлікту у Коломиї” прогнозував, що захоплюючи храми, уніати не обмежаться парафіями УПЦ. 

“Не виключено, що храми УПЦ КП та УАПЦ також будуть під загрозою захоплення і це лише питання часу. В цій ситуації двом останнім конфесіям не допоможуть їхні псевдопатріотичні потуги, адже уніати керуються зовсім іншими інтересами”, – писав Назарчук.

  • Nikolay Bodasyuk

    В селах из этого его списка попросту нет последователей УГКЦ, чтобы униаты могли претендовать на эти храмы. Ну а в тех селах, где раскольники с униатами пользуются храмами поочередно, униаты находятся в меньшинстве. Ну а угроза захвата со стороны униатов таких храмов может быть разве что в случае того, если когда-то будут побеждены самосвятские раскольнические группировки УАПЦ и УПЦ КП, а их последователи, когда увидят всю правду, начнут возвращаться к Украинской Православной Церкви.