Українська каплиця на Антарктиді не може перейти до ПЦУ

В Національному антарктичному центрі України ламають голову над тим, як бути з каплицею, розташованою на українській антарктичній станції «Академік Вернадський». Від початку каплицю освятив представник канонічної УПЦ. Однак тепер із зрозумілих політичних міркувань керівництво Національного антарктичного центру хоче передати її у відомство новоутвореної ПЦУ Константинопольського Патріархату, пише Таймер.

Постійних прихожан у каплиці немає, оскільки склад «мешканців» станції постійно змінюється. Тому рішення про передання каплиці у відомство ПЦУ ухвалював особисто глава центру Євген Дикий.

Однак біда нагрянула, звідки не чекали: виявляється, ПЦУ не може прийняти каплицю під свою руку, бо в Константинополі наполягли, щоб за статутом ПЦУ не мала права створювати та утримувати приходи за межами держкордону України. В Української Православної Церкви подібної проблеми не було: вона має практично повну незалежність у складі Руської Православної Церкви, і там не заперечують проти відкриття приходів практично де завгодно – хоч і поблизу Південного полюсу, аби проти цього не були інші канонічні Православні Церкви. а от права ПЦУ у складі Константинопольського Патріархату є набагато більш обмеженими, і прийняти до свого складу антарктичну церкву вона не може.

Тому найбільш ймовірним розвитком подій буде такий: полярну церкву підпорядкують напряму Константинопольському Патріархату, а той вже з панської милості дозволить священикам ПЦУ там служити.

Схожі публікації