Томос будуть «надавати» ще не раз до виборів, – політолог

Президент України цікавиться Томосом виключно у світлі майбутніх виборів, а тому автокефалію будуть ще неодноразово «надавати» аж до 31 березня 2019 року, вважає політолог Олексій Якубін. «Я думаю, ми ще кілька разів побачимо «видачу Томосу» до кінця президентської кампанії», – прокоментував  підписання угоди між Петром Порошенком і Патріархом Варфоломієм в ефірі каналу «Перший Козацький».

Експерт нагадав, що сам Президент неодноразово обіцяв усунутися від процесу надання Томосу відразу після засідання Синоду Константинопольського Патріархату. Засідання відбулося, Фанар озвучив свої рішення, в Києві їх відсвяткували акцією «Кагор на Майдані», навіть почали обговорювати проведення «об’єднавчого Собору», і тут глава держави знову стає активним учасником внутрішньоцерковних справ.

«Навіщо знадобилася якась додаткова угода? Можливо, вона знадобилася, тому що Порошенко знову вирішив пропіаритися на цій темі», – припустив Якубін.

На думку політолога, статус документа сумнівний. Порошенко займає пост Президента України, Патріарх Варфоломій – громадянин Турецької Республіки. «Якщо це міжнародна угода, то тоді вона вимагає ратифікації у Верховній Раді», – підкреслив експерт. Однак документ досі не ратифікований, а його текст навіть не опублікований.

Якубін нагадав, що політиків народ обрав для вирішення політичних і соціально-економічних проблем. Замість цього світська влада займається питаннями релігії. Таку діяльність керівництва країни політолог назвав «очевидним порушенням Конституції».

 

 

Схожі публікації