Томос буде і без згоди УПЦ, – Говорун

Незважаючи на тактику УПЦ, Томос від Фанару буде. Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра з вогнем» з Тетяною Даниленко на телеканалі ZIK заявив архімандрит Кирило (Говорун).

«Питання лише у тому, скільки представників Української Православної Церкви залучиться до собору. На мою думку, активність є в їхніх інтересах», – зазначає позаштатний клірик УПЦ.

Він стверджує: якщо єпископи не долучаться зараз до процесу, то вони й так завжди зможуть доєднатися до нової церкви. Водночас, експерт підкреслює: собор відбудеться за будь-яких умов. Якщо Українська православна церква Московського Патріархату буде пасивною, то надання томосу може дещо затягнутися.

«Я колись порівнював цей процес з експонентою. Тобто спершу все повільно підіймається вгору, а потім стрімко ще вище. Спочатку люди будуть приглядатися, чи нова структура є стабільною. А потім, якщо все гаразд, переходитимуть до неї», – прогнозує архімандрит Кирило (Говорун).

«Навіть, якщо участь Української Православної Церкви на соборі буде мінімальною, Україна все одно отримає томос. Втім, процедура буде трохи іншою. Коли ж церква вже зараз долучиться до цього активніше, то все пройде швидше. Загалом, все це – питання часу. Я не знаю хто може очолити церкву, адже це соборний процес. Припускаю, що результати будуть непередбачуваними», – наголошує архімандрит Кирило.

Схожі публікації