Співавтором брехні про те, що Патріарх Варфоломій приїздив до Києва «без запрошення», виявився архімандрит Кирило (Говорун)

Архімандрит Кирило (Говорун) на своїй сторінці у Facebook опублікував текст, у котрому він стверджує, що Вселенський Патріарх Варфоломій відвідував Київ 10 років тому без запрошення від УПЦ.

«Десять років назад навіть не екзархи, а сам Патріарх приїздив до Києва – скажу так, без запрошення з боку УПЦ. І все одно Церква під проводом Митрополита Володимира обрала тоді не шлях конфронтації, а шлях діалогу і порозуміння. Тому що спілкування із світовим Православ’ям було важливим для нас і відрізняло нас від розколів та внутрішньоправославних сект. І ще одне, ми щиро прагнули, щоби у таке спілкування увійшли і наші брати і сестри у Христі з невизнаних українських церков», – написав Говорун.

Водночас архіви зберегли наступні тексти авторства того ж архімандрита Кирилла: «Під час консультацій представники Константинопольського Патріархату зазначили, що Вселенський Патріарх Варфоломій приїздить на Україну за подвійним запрошенням – від Церкви та від держави. При цьому церковне запрошення для нього має основний пріоритет, оскільки він міг би прибути на Україну і без запрошення з боку президента, але без церковного запрошення такий приїзд був би неможливий».

Схожі публікації