Сотні вірян Чернівецької області виступили проти захоплень храмів

7 лютого 2019 року сотні священиків і вірян Української Православної Церкви села Глибока Чернівецької області на чолі з архієпископом Банченським Лонгіном пройшли хресним ходом від церкви Покрови Пресвятої Богородиці до стін райдержадміністрації. Там вони вчинили молитовне стояння і висловили протест проти незаконного втручання у справи релігійних громад, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Молитовне стояння – це протест проти беззаконня і захоплень храмів Української Православної Церкви, – кажуть парафіяни. – Але ми, православні християни, маємо особливу силу – силу молитви, яка може більше, ніж будь-які інші сили».

Голова Глибоцької РДА Георгій Придій гарантував присутнім, що ні він, ні працівники адміністрації не втручатимуться у справи релігійних громад і забезпечать права всіх вірян району.

«Виключне право регулювати церковні відносини належить релігійній громаді, і ми зробимо все можливе, щоб релігійна громада того чи іншого населеного пункту вирішувала, якою повинно бути церковне життя в селі», – сказав глава РДА.

У відповідь на фейки, поширені ЗМІ, мовляв, в області вже сім церковних громад прийняли рішення про перехід в ПЦУ, в Чернівецькій єпархії стверджують, що релігійні громади сіл Карапчів, Боянчук, Горошівці, Ясени, Задубрівка і Васловівці залишилися в лоні Української Православної Церкви. У ПЦУ ж перейшли окремі особи, які в деяких селах незаконно відібрали храми.

Схожі публікації