Синод Болгарської Церкви пояснив своє рішення по невизнаній Церкві Македонії

10 червня 2018 року Синод Болгарської Православної Церкви опублікував своє бачення ситуації з Церквою Македонії. Про це повідомляє Спілка православних журналістів з посиланням на сайт БПЦ.

Ієрархи навели історичні доводи, згідно з якими Церква в Македонії, Охридська архієпископія, котра проіснувала сім з половиною століть, має прямий стосунок до болгар.

«Історична доля земель, у яких волею Бога ми всі живемо, і християн, що заселяють і сьогодні цей регіон, є складною і гучною, – йдеться у рішенні Синоду. – Сьогодні на Балканах існують зовсім інші, порівняно з далеким минулим, державні і церковні реалії. В результаті різних соціально-політичних процесів в цьому регіоні протягом багатьох років створені нові держави і нові місцеві Православні Церкви – наступниці церковних юрисдикцій, що існували в минулому. Тим не менш, те, що триває й сьогодні, об’єднує нас усіх, без винятку, це наш Іісус Христос і наше спасіння в православній вірі».

Болгарський Синод пояснив своє рішення «прийняти запропоновану македонською стороною роль посередника» тим, що хоче допомогти врегулювати канонічний церковний статус «Православної Церкви» у Республіці Македонія, котра понад півстоліття страждає у релігійній ізоляції.

«Ми готові сьогодні зробити все, що в наших силах, і це узгоджується зі священними канонами Святої Церкви, щоб допомогти нашим православним братам у сучасній Македонії – у згоді з явним і ясним волевиявленням й інших братніх Православних Церков», – повідомляється у заяві Синоду.

Паралельно з цим 30 травня 2018 року Священний Синод Константинопольського Патріархату взявся за розгляд статусу Церкви Македонії, котра перебуває у розколі. Прохання Церкви про відновлення канонічного статусу підтримав листом прем’єр-міністр Колишньої Югославської Республіки Македонія пан Зоран Заєв. Він також просить про ім’я для Церкви – Охридська архієпископія (Православна Автокефальна Церква, котра існувала у 1019-1797 роках).

Схожі публікації