Синод Болгарської Православної Церкви не підтримав пропозицію всеправославного обговорення «українського питання»

На черговому засіданні Священного Синоду БПЦ був розглянутий лист Предстоятеля РПЦ, у котрому той повідомив про тривожні події, пов’язані з церковним життям на території УПЦ Московського Патріархату. Про це повідомляється на офіційному сайті Болгарської Патріархії.

Була озвучена пропозиція передати лист Московського Патріарха на розгляд спеціально створеної комісії з питань, пов’язаних з церковним розколом на території України. 10 ієрархів підтримали цю ідею, троє проголосували проти, серед них – митрополит Ловчанський Гавриїл, котрий, у свою чергу, озвучив пропозицію скликати для обговорення цієї проблеми Всеправославний собор.

Вісі ієрархів БПЦ, котрі підтримали попередній проект рішення, висловились проти цієї пропозиції, троє – проголосували «за», двоє заявили, що дотримуються з цього питання особливої думки.

У результаті проведеного голосування Священний Синод БПЦ не підтримав проект про скликання Всеправославного собору, зупинившись на винесенні «українського питання» та листа Патріарха Московського на розгляд спеціальної комісії при Синоді Болгарської Церкви.

Схожі публікації