Сербська Церква не прийме легалізацію розколу в Україні, – Патріарх Іриней

Дії Константинопольського патріархату в Україні є нікчемними і не мають сили для Сербської Православної Церкви, заявив Патріарх Сербський Іриней у недільному інтерв’ю сербському виданню «Політика».

«Ні Сербська, ні інші Православні Церкви не приймуть появи якогось “православного папи”, а якщо вони це зроблять – перестануть бути православними», – зазначив Предстоятель Сербської Православної Церкви.

Архіпастир в черговий раз нагадав, що Сербська Православна Церква виступає не за якусь зі сторін, а виключно за дотримання священних канонів і встановленого ними багатовікового порядку.

«СПЦ не сприймає і не прийме легалізації розколу в Україні як законного положення справ, особливо, коли такі амбіції з’являться на її канонічній території, – підкреслив Святіший Патріарх Іриней. – Те, що Константинополь зробив у Києві, матері міст руських, для Сербської Церкви не має ніякої сили, мізерно».

«Україна має свою канонічну Церкву, яка має свого законного Предстоятеля Митрополита Онуфрія. Інших ми не знаємо і не будемо знати», – підсумував Предстоятель Сербської Православної Церкви.

Раніше Патріарх Іриней неодноразово заявляв, що вирішувати церковне питання в Україні можна тільки Собором представників усіх Помісних Православних Церков. У своєму різдвяному посланні архієреї Сербської Православної Церкви відзначили, що політики за участю Фанару поглибили розкол в Україні, і нагадали, що автокефалія є виключно церковною інституцією, яка повинна сприяти розвитку і зміцненню єдності між Помісними Православними Церквами.

Схожі публікації