Священик має піти за більшістю в громаді, – Юраш

Якщо священик виступає проти рішення релігійної громади про перехід до іншої конфесії, він не може піти проти більшості вірян; священик просто член громади, без будь-яких переваг у голосуванні, заявив директор департаменту Мінкульту з питань релігій та національностей Андрій Юраш у коментарі сайту «Експрес».

Священик має один голос. Він просто член громади, якщо він не згідний з рішенням релігійної громади, то має просто залишити цей приход», – заявив Андрій Юраш.

Він додав: «У статті 8 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» визначено, що громада має право вільно змінити свою підлеглість. Але закон не прописує механізму, як це має відбуватись. Тому у Верховній Раді Україні вже зареєстрований законопроект № 4128, котрий детально прописує, як має відбутись зміна підлеглості релігійної громади». Щоправда, Юраш не уточнив, що за цим законопроектом навідатись на приход і провести «збори» може будь-яка група сторонніх, спеціально навчених людей.

Як повідомлялось, раніше директор департаменту Міністерства культури у справах релігій та національностей Андрій Юраш заявив, що як тільки буде схвалений законопроект 5309, кожна релігійна громада «буде змушена» перереєструватися: перереєстрація діючих в Україні 19 000 православних релігійних громад стане «об’єктивним наслідком» законодавчого рішення.

Схожі публікації