Свято-Дмитрівська громада УПЦ села Пробійнівка не змінювала юрисдикцію

В Івано-Франківській єпархії УПЦ спростували інформацію, що з’явилася в ряді ЗМІ, що релігійна громада села Пробійнівка нібито перейшла в ПЦУ. У даний час в Свято-Димитріївському храмі села Пробійнівка Верховинського району Івано-Франківської області здійснює богослужіння настоятель протоієрей  Іван Несторук, священнослужитель Української Православної Церкви, і свою юрисдикцію парафія не змінювала, наголосили в Івано-Франківській єпархії.

У єпархіальній прес-службі повідомили, що 17 лютого 2019 року в храмі святого великомученика Димитрія с. Пробійнівка під керівництвом настоятеля, протоієрея Іоанна, відбулися загальні збори членів релігійної громади, на яких віряни прийняли рішення зберегти канонічне підпорядкування і залишитися в лоні Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм.

Збори провели відповідно до статуту релігійної громади та Статуту про управління Української Православної Церкви.

«Так, згідно зі статутом релігійної громади, парафіяльні збори складаються з православних вірян, кліриків і мирян, які досягли 18-річного віку, визнають обов’язковість Статуту Української Православної Церкви, регулярно відвідують богослужіння і сповідь, перебувають в канонічному послуху настоятелю і не є під забороною або церковним судом, що забороняє повноцінну участь в богослужінні і богослужбовому житті, – йдеться в повідомленні прес-служби єпархії. – Отже, вимоги статуту релігійної громади виключають можливість участі в зборах парафії представників інших конфесій і тих осіб, які нерегулярно відвідують богослужіння».

Також в єпархії повідомили, що у зборах релігійної громади УПЦ с. Пробійнівка взяли участь 23 особи, які відповідають даним вимогам Статуту парафії та Статуту УПЦ. Прийняті на зборах рішення, які підтверджують волевиявлення вірян, були запротокольовані.

«Нагадаємо, що згідно з новою редакцією Закону України “Про свободу совісті та релігійні організації”, членство в релігійній громаді ґрунтується на принципах вільного волевиявлення, а також на вимогах статуту (положення) релігійної громади. Релігійна громада на свій розсуд приймає нових і виключає дійсних членів громади в порядку, встановленому її статутом (положенням)», – підкреслили в єпархіальній прес-службі.

Таким чином Свято-Димитрівська громада УПЦ в селі Пробійнівка продовжує здійснювати свою діяльність відповідно до канонів і Статуту Української Православної Церкви.

Схожі публікації