Рівненські політики активно підтримують загарбників з УПЦ КП у конфлікті навколо храму в селі Птича

8 квітня цього року «архієпископ» УПЦ КП Іларіон приїхав служити біля Свято-Успенської церкви в селі Птича для «підтримки» громади, яка захопила храм УПЦ. За словами очевидців, зустрічати представника «Київського патріархату» зігнали всіх, хто йде до церкви при назріванні конфлікту.

Варто нагадати, що мова йде про той храм, з якого 2 квітня Дубенський суд зняв арешт і наклав його в той же день знову через те, що збройні радикальні сили захопили храм, силою виганяючи звідти віруючих УПЦ.

Як зазначає Союз Православних Журналістів, ворота огорожі, які віруючим УПЦ забороняють відкривати навіть тоді, коли потрібно занести тіло померлого для відспівування, в цей день були широко відкриті, а перед храмом «архієпископа» КП чекав голова Дубенської районної ради Олександр Козак.

Вже 13 квітня 2018 року Птичу відвідали представники ВО «Свобода»: за словами місцевих жителів, троє чоловіків зайшли у двір церкви, фотографувалися, і спілкувалися з поліцією і прихильниками УПЦ КП. Відповідне повідомлення написав на своїй сторінці в Facebook Дмитро Козачок: «Сьогодні разом з депутатами Рівненської обласної ради Володимир Валявка і Олександр Гомон відвідали село Птича для допомоги жителям села в боротьбі за єдину українську помісну церкву».

Крім того, того ж 13 квітня Рівненський «Укроп» поділився постом такого змісту: «У селі Птича Дубенського району віруючі напередодні Великодня залишилися без церкви. На єдиний в селі Свято-Успенський храм суд повторно наклав арешт через сутички між прихильниками Київського і Московського патріархатів. Рівненська обласна організація «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» висловлює свою підтримку релігійній громаді села і закликає мирним шляхом врегулювати конфлікт».

Схожі публікації